top of page

7. JRTM posms Ozo GC – lietus, vējš, saule, pārspēle - viss komplekts!


“Have Fun!”


Šis ir mans labākais ieteikums junioru golferiem”: tā šī brīža pasaules labākais golferis Rorijs McIlroysatbildēja golf.com reportieriem[1], vaicāts kā jauniešiem būtu jātrenējas, lai arī sasniegtu PGA 32 uzvaras un 4 major titulus. Rorijs šobrīd neatrodas PGA ranga priekšgalā un kārtējo reizi piedzīvoja vilšanos The Open. Tomēr visi, gan spēlētāji, gan mediji atzīst - Rorijs ir tehniskākais no spēlētājiem, kāds šobrīd ir lielajā tūrē.


Ranga numurs ir tikai kārtējā mērvienība, tāpat kā mūsu vecums, dzimums, handikaps, vai sitienu skaits konkrētajā spēlē, kas pēc būtības neko nenozīmē, jo galvenais ir gūt prieku no lietas, kuru darām – šajā gadījumā golfa. JRTM sacensības vakar apvienoja meitenes un puišus vecumā no 12-18 gadiem, HCP amplitūdā no 1-30! To, ka šīs atšķirības ir tikai “uz papīra”, bet dabā visu nosaka tava vēlme gūt prieku no golfa un censties izpildīt pēc iespējas mazāk sitienus apliecināja visi vakardienas dalībnieki ar to vien, ka apņēmīgi un bez liekas “čīkstēšanas” izgāja uz starta.


Vakardienas laikapstākļi nepiedāvāja vieglu pastaigu – kārtīgs lietus, brāzmains vējš, ko nomainīja spilgta saule - viss spektrs kā golfam pienākas, un noteikti mūsu jauno censoņu vecākiem dienas pirmā puse bija ērtāka sēžot birojā komfortablā krēslā, nekā jauniešiem risinot individuālās attiecības katram ar savu golfa bumbiņu un OZO laukumu.


Turnīru ļoti apņēmīgi un varētu teikt nu jau bez pārsteigumiem labi iesāka JRTM stroka līderi Adrians Elksnis, Markus Buškevics, kuri kopā ar jaunāko Otto Reno Rasa līdz OZO 6. bedrei uz maiņām dalīja goda pjedestālu. Kas notika tālāk – jāatzīst patīkams pārsteigums – sniegums, kuru golfa laukumā demonstrēja divpadsmit gadus vecā Keita Dzirniece! Vai nu iedvesma, kas gūta pirmdienas Barbie Movie kino seansā kopā ar golfa biedrenēm Anci un Unu, vai nu vienkārši vēlme parādīt ka JRTM puišiem būs šogad un arī turpmāk jārēķinās ar JRTM meitenēm, bet Keita, neskatoties uz to, ka viņai jāspēlē ar forsēto HCP 16 (Keitas handikaps ir 21), uzsāka pilnīgu dominanci pār visiem pārējiem. No 6. līdz 17. bedrei Keita atradās turnīra vadībā, un kas būtiskākais – ne tikai netto, bet arī rādot ļoti atzīstamu stroku - izpildot vienu berdiju piecus PAR un pāris bogijus.


Have fun – golfa valodā nozīmē – pārvērst 100 par 90; 90 par 80; 80 par 70; un, protams, 70 par 60; izpildīt berdijus un lielākus putnus, tādējādi gūstot prieku, uzlabojot savu spēli un rūdot raksturu.


Varēja redzēt, ka vakardienas posmā vienaldzīgo nebija, un spēlētāji sekoja turnīra tabulai Gamebookā arī atrodoties laukumā. Tas, protams, veicina spriedzi, bet mēs uzskatām, ka pozitīvu, jo, lai iemācītos uzvārēt ir jāvar saglabāt miers arī saspringtos brīžos, ko piedāvā golfa sacensības. Keitai šoreiz uzvarēt neļāva double bogijs 18. bedrē, kā arī Jayden Park un Markusa Buškevica spēja noslēgt posmu ar strong finish, forsējot pirmo reizi JRTM vēsturē pārspēli uz 13. bedres! Bet Keita kopā ar Leo Rolli (stroke 77) ar -5 izcīnīja atzīstamo trešo vietu!


Un tā - iespraucoties starp flaitiem un laipnu Farmer tūres spēlētāju atļauju (iespējams, tiem domājot un apzinoties, ka redz LV golfa nākotni :-) ) pirmo izspēli abi puikas noslēdza ar draudzigu PAR, lai gan Jayden pirmais tee sitiens rezultējās pa kreisi kalniņa rafā, bet izcils nākamā sitiena čips pie bedrītes izglāba PAR, savukārt Markus neieputerēja samērā reālu birdie. Abi iet atkal uz izpēli Nr. 2, kur izsitieni ir līdzīgi pirmās izspēles scenārijam, Jayden atkal izcils 2. čips, savukārt, Markusam pagarš 2. puts tika atstāts uz joprojām nekomfortablu 3. putera sitienu, kurš tad arī par nieka tiesu garām bedrītei un savu pirmo uzvaru tūrē izcīna Jayden Park, Markuss otrais, abiem laukumu pabeidzot ar -7.
Stroke ieskaitē ar 77 sitieniem, pateicoties labāk nospēlētajām pēdējām 9 bedrītēm, galveno balvu šoreiz iegūst Leo Rollis. Zem 80 sitieniem šoreiz 5 spēlētājiem, kas jau liecina par labu sagatavotības līmeni Latvijas Atklātajam Junioru čempionātam!


Sevišķs paldies tūres atbalstītājam Burgernīcai Pietura par sarūpētajām balvām – kā varēja dzirdēt jaunieši jau organizējas kopējam iebraucienam burgernīcā !


Visi posma rezultāti ir pieejami šeit : rezultāti

Bildes un video no pārspēles bedrītes ir pieejams šeit : galerija

Kopvērtējums pēc šī posma izskatās šāds : kopvērtējums rezultāti


Atgādinām, ka nākamās sacensības, kuras tiek ņemtas JRTM sezonas ieskaitē ir Junioru golfa sezonā vienas no galvenajām - Latvijas Atklātais junioru čempionāts, kurš norisinās pavisam drīz no 2-4.augustam!


Jaunieši – kāčājam short game un ieklausieties vēl viena golfa granda (Tiger Woods) padomā: “No matter how good you good you get you can always get better and that’s the exciting part[2]”!


Ps. LIELS un īpašs Paldies šī posma aprakstītājam Kasparam F, kurš to arī izcili dara RTM tūrēJunior RTM lielatbalstītājs:


[1] https://golf.com/instruction/rory-mcilroy-junior-golfer-advice/?amp=1 [2] Neatkarīgi no tā, cik labs tu kļūsti, tu vienmēr vari kļūt labāks, un tā ir [golfa] aizraujošākā daļa!

276 views

Comments


bottom of page