top of page

Astotā Latvijas junioru golfa tūres sezona aizvadīta.


Jau tradicionāli golfa klubā Viesturi pagājušajā sestdienā tika noslēgta Latvijas junioru golfa tūre . Un kā jau tas pierasts pēdējos gados – Viesturi priecēja ar brīnišķīgiem laika apstākļiem. Kā jau tam arī vajadzēja būt turnīrā, kur izšķiras kopvērtējuma rezultāti, atkal bija ļoti interesanta sacensība !


U10 grupa , jaunākie tūres golferi, spēlēja 9 bedrītes un meitenēm ar to nepietika – Emīlija Veigure un Dārta Ermansone finišēja ar vienādu rezultātu, kas nozīmēja, ka jāspēlē pārspēle . Tajā šoreiz labāka bija Emīlija. Arī kopvērtējumā Emīlijai pirmā vieta , aiz viņas otrā Dārta, bet trešā – Avrora Tokareva.


Zēniem 5.posmā uzvaru izcīnīja Jānis Lasmanis, aiz sevis atstājot Zemgu Ermansonu un Morisu Spalviņu . Kopvērtējumā šis posms izrādījās izšķirošs – pateicoties uzvarai un pēdējā posma koificientam arī kopvērtējumā triumfēja Jānis Lasmanis, otrais Moriss Spalviņš , trešais Zemgus Ermansons.


U12 grupas dalībnieki jau “izbauda” 18 bedrīšu spēli ! Meitenēm uzvaru svinēja Ance Ermansone par viena sitiena tiesu apsteidzot savu pastāvīgo pretinieci Unu Freimani. Izrādījās ka šī uzvara Ancei nodrošināja arī uzvaru sezonas kopvērtējumā. Una Freimane otrā , savukārt kopvērtējumā trešā paliek Eva Pavlyuchkova, kura diemžēl noslēguma posmā nepiedalījās slimības dēļ.


Zēniem par uzvaru posmā cīnījās konkurenti arī sezonas ieskaitē Krišjānis Priede un Roberts Augusts Dombrovskis. Posmā uzvaru izcīnīja Roberts un finālposma koeficients ļāva viņam draudīgi pietuvoties Krišjānim kopvērtējumā, tomēr pēc pārspēles ko abi izspēlēja, lai noskaidrotu uzvarētāju pirmā posma ieskaitē, kad organizatoru kļūmes dēļ netika noskaidroti īstenie uzvarētāji, Krišjānim izdevās nosargāt uzvaru un plūkt sezonas uzvarētāja laurus ! Trešo vietu sezonas ieskaitē ieņēma Otto Reno Rasa.


Sākot no U14 grupas zēni un meitenes sacenšas vienā ieskaitē. Visu sezonu Letīcija Kego cīnījās par pirmo trijnieku tomēr šoreiz vēl neizdevās iesaistīties īstā cīņā ar trim puišiem, kuri sezonas garumā sīvi sacentās savā starpā. Kā jau pienākas noslēguma posms bija kulminācija – ar 85 sitieniem trešo vietu ieņēma Markuss Buškevics, 84 sitieni deva otro vietu Domenikam Tralmakam, bet Jayden Park ar 83 sitieniem izcīnīja uzvaru. Tādā pašā kārtībā puiši sarindojās arī sezonas kopvērtējumā.


Arī U16 grupā uzvarētāju no otrās vietas atdalīja viens sitiens – ar 80 sitieniem Emīls Gustavs Sangovičs apsteidza Adrianu Elksni (81 sitiens) , savukārt trešajā vietā ierindojās Madara Valtere ar 84 sitieniem. Kopvērtējumā gan triumfēja Gustavs Kūkojs, otrajā vietās Adrians Elksnis, bet trešais Gustavs Kūkojs.


U18 grupā uzvara noslēgums posmā izrādījās arī kopvērtējuma uzvaras vērtē. Un to ar 77 sitienu spēli izcīnīja Andris Rībens – uzvara gan posmā, gan sezonas kopvērtējumā ! Otrais gan posmā, gan kopvērtējumā Tomass Priede un gluži tāda pati “kombinācija” arī Patrīcijai Annai Jakovļevai.


Posma ietvaros norisinājās arī Junior RTM ieskaite, kas vienlaicīgi bija tūres 10.posms. Stroke neto ieskaitē ar cienījamu rezultātu -2 pirmajā vietā ierindojās Gatis Valters, aiz sevis atstājot gan Adrianu Elksni (2.vieta), gan Madaru Valteri (3.vieta) (abiem +2 stroke neto rezultāts). Stroke ieskaitē šoreiz, pateicoties ne tikai savam sniegumam, bet arī tūres nolikumam (vienāda rezultāta gadījumā izšķirošs ir sniegums pēdējās 9/6/3 bedrēs) uzvaru izcīnīja Gatis Valters (77 sitieni) aiz sevis atstājot Andri Rībeni (77 sitieni).


Junior RTM sezonas kopvērtējumā stroke neto ieskaitē pirmo vietu ieguva Markuss Buškevics, otrais Adrians Elksnis, trešais Jayden Park. Jāatzīmē fakts, ka Adrians tikai ar pēdējā posmā iegūtajiem punktiem spēja sezonas kopvērtējumā apsteigt Jaidenu un pavisam nedaudz pietrūka līdz pirmajai vietai. Stroke ieskaitē nepārspēts palika Andris Rībens (vidēji 75 sitieni), otrais Tomass Priede (vidēji 78 sitieni), trešais Jaiden Park (vidēji 79 sitieni). Par pārsteigumu bija parūpējušies Junior RTM tūres atbalstītāji (Eco Baltia, Ecco, Elko, Fazer), sarūpējot jauniešiem iespaidīgas sezonas balvas, pie kurām tika pirmo trīs vietu ieguvēji.


Lai gan kopvērtējuma rezultātu skaitīšana nedaudz ievilkās, visi bija priecīgi par šo brīnišķīgo dienu Viesturos! Ar skaļiem aplausiem tika sumināti Viesturu darbinieki par labi sagatavoto laukumu un gardajām pusdienām … lieliskā laika nodrošināšanu organizatori pieskaitīja pie saviem “nopelniem” .

Un noslēgumā mūsu junior RTM draugu sarūpētā golfa kūka, kura ne tikai neticami izskatījās, bet arī brīnišķīgi garšoja !


Atvadoties visi teica : “Uz redzēšanos atkal nākošgad !”, kas dod drošību tam, ka šāda tūre ir nepieciešama un organizatoriem ir vērts ieguldīt pūles, lai tā turpinātos !


Lielā bilžu galerija no noslēguma posma ir pieejama šeit : galerija

16.septembra posma rezultāti ir pieejami šeit: posma rezultāti

Sezonas rezultāti gan LJGT, gan JRTM ir pieejami šeit: sezonas kopvērtējums


Mūsu atbalstītāji:


121 views

Comentarios


bottom of page