top of page

Biežāk uzdotie jautājumi (BUJ)

Kas ir Latvijas Junioru golfa tūre un Junior RTM?

LV Junioru golfa tūre un JuniorRTM ir augstākā līmeņa junioru golfa sacensības, kurās spēlē labākie un potenciālākie junioru golfa spēlētāji Latvijā.

 

Vai tās ir divas golfa sacensību tūres vai viena?

2023.gada sezonā divas, kuras veiksmīgi viena otru papildina, tādā veidā noteikta vecuma un pieredzes junioru golferiem nodrošinot vismaz 10 Vislatvijas sacensības sezonas garumā.

 

Kāpēc ir nepieciešamas divas golfa tūres nevis viena?

Uz šo jautājumu ir jāatbild caur Latvijas junioru golfa masveida attīstības skatupunkta. Proti, vēsturiski (pēdējos 7 gadus) Latvijas Junioru golfa tūre sastāv no 5 sacensībām 5 vecuma grupās. Pieredzējušākajiem junioru golferiem bija vēlme pēc biežākām Vislatvijas junioru golfa sacensībām, kurās iegūt sacensību pieredzi. Tādēļ, 2022.gadā iniciatīvas grupai no RTM golfa kluba radās ideja- papildus jau esošajiem 5 Latvijas junioru golfa tūres posmiem nodrošināt vēl 5 papildus sacensību posmus vienas grupas ietvaros. Tādējādi, junioru golferiem sniedzot iespēju startēt vismaz 10 Vislatvijas golfa sacensībās sezonas garumā.

 

Kāpēc nav, piemēram, 10 Latvijas junioru golfa tūres posmi?

Visu sacensību organizēšana prasa lielus organizatoriskos un finansiālos resursus, kā arī (lai arī virzāmies un to) Latvijas junioru golfā vēl neesam sasnieguši to masveidību, lai visā vasaras garumā katrā no 10 posmiem būtu optimāls dalībnieku skaits visās 5 vecuma grupās. Noteikti mums visiem, izvirzot ambiciozus mērķus, jātiecas uz to un pa visiem kopā mēs to sasniegsim!

 

Kādā veidā Latvijas junioru golfa tūre un JRTM sadarbojas?

Abas tūres sadarbojas, pirmkārt, sacensību posmu organizēšanas ziņā un nākotnes Latvijas junioru golfa tūres attīstības ziņā. Otrkārt, sadarbojas atbalstītāju piesaistes ziņā. Treškārt, Latvijas junioru golfa tūres posmu ietvaros paralēli tiek uzskaitīti rezultāti arī atsevišķā JuniorRTM grupā (12g līdz 21g), kas dod iespēju spēlētājiem krāt punktus sezonas kopvērtējumam JuniorRTM tūrē.

 

Kādas vecuma grupas un formāts ir Latvijas Junioru golfa tūrē?

Aicinām iepazīties detalizētāk ar Latvijas junioru golfa tūres nolikumu :

Sitienu spēle (Stroke, Slope index) 5 grupās (U10, U12, U14, U16, U18) + sacensību ietvaros atsevišķa kopēja uzskaite JuniorRTM grupā (12g līdz 21g) STROKE Netto un Stroke formātā.

 

Kādas vecuma grupas un formāts ir Junior RTM tūrē?

Aicinām iepazīties detalizētāk ar JuniorRTM tūres nolikumu :

1 grupa 12 - 21 g., zēni un meitenes kopā, STROKE NETTO, max piemērots HCP 16. Paralēli BEST STROKE ieskaite

 

 

Kāpēc Junior RTM tūrē nav vairākas vecuma grupas?

Atsaucoties jau uz sniegto atbildi par Latvijas junioru golfa masveidību (proti, lai potenciāli sasniegtu optimālu dalībnieku skaitu 5 vecuma grupās), tika pieņemts lēmums 2023. gada sezonā vēl nepaplašināt grupu skaitu, bet koncentrēties uz posmu kvalitāti un popularitāti, tādējādi atstājot paplašināšanās iespējas nākotnē.

 

Vai arī nākotnē būs divas junioru tūres vai viena?

Mūsu visu organizatoru komandas mērķis ir viens- sniegt labāko iespējamo Latvijas junioru golfam. Mēs redzam kvalitatīvas un regulāras Vislatvijas sacensības, kā lielisku papildinājumu junioru golfa attīstībai, kas notiek Latvijas golfa klubos. Pie šāda mērķa arī pacietīgi, soli pa solim strādājam, lai visas vasaras garumā nodrošinātu vismaz 10 identiskus posmus visās vecuma grupās.

 

Vai abās tūrēs ir dalībnieku dalības maksa?

Nē. Pateicoties mūsu atbalstītājiem 2023.gadā sacensību dalībniekiem NAV jārūpējas par dalības maksu un green fee. 

 

Vai Junior RTM posmiem var pieteikties arī dalībnieki kuri ir jaunāki par 12gadu vecumu?

Jā, ja dalībnieka HCP atbilst nolikumam. t.i. vēlams lai spēlētāja HCP nepārsniedz 30.

Tajā pašā laikā, maksimālais piemērojamais spēles HCP limits ir HCP16, lai veicinātu vēlmi tiekties pēc spēles kvalitātes uzlabošanas, samazinot savu HCP.

 

Vai piesakoties Latvijas junioru golfa tūres posmiem dalībniekam ir speciāli jāreģistrējas Junior RTM grupai (grupa, kura tiek paralēli uzskaitīta posmu ietvaros)?

Nē. Piesakoties Golfbox, tas notiek automātiski, ja kvalificējas atbilstoši nolikumam.

bottom of page