top of page

LJGT Nolikums

Kas ir Latvijas Junioru golfa tūre?

Latvijas Junioru golfa tūre (LJGT) ir augstākā līmeņa junioru golfa tūre, kur spēlē labākie un potenciālākie junioru golfa spēlētāji Latvijā.

Tūres mērķis ir veicināt golfa meistarības izaugsmi jauno spēlētāju vidū, sportiska sacensību principa izpratni, godīgas spēles principus, kā arī dot ieguldījumu golfa attīstībai Latvijā.

Vadība

Sacensības organizē un tiesāšanu nodrošina Latvijas Junioru golfa tūres sacensību komiteja. Tūres galvenā tiesnese Indra Eniņa, ģenerālsekretārs Emīls Auziņš.


Tūres dalībnieki


Par tūres dalībnieku var kļūt jebkurš golfa spēlētājs vecumā no 7 līdz 21 gadam (ņem vērā pilnus gadus uz 2024. gada 1. janvāri) ar aktīvu sezonas HCP karti. Lai piedalītos tūres posmā, spēlētājam jāreģistrējas, izmantojot savu Golfbox profilu.

Tūres posmi 

 

Tūres posmu kalendārs ir atrodams LGF mājaslapā (www.lgf.lv) un tūres oficiālajā vēstnesī LJGT mājas lapā ( www.juniortour.lv)

 

Maksimālais dalībnieku skaits posmā - 48 (reģistrācijas apstiprinājums pēc pirmās rokas principa). Par pielielinātu dalībnieku skaitu atsevišķā posmā lemj tūres sacensību komiteja.


Sezonas laikā tiks aizvadīti desmit (10) posmi. Četros (4) posmos (tā saucamajos Major posmos) no desmit tiek izcīnīts lielāks punktu skaits sezonas kopvērtējumam (sk. punktu skaitīšanas tabulu ‘Tūres kopvērtējums’)

Major posmi:

 1.  OZO, 18.06.  Otrdiena, plkst. 10:30 ( posms ar Igauņu junioru līdzdalību )

 2. Pērnava, WBC, 23.07. Otrdiena, plkst. 10:30 ( Estonian Junior Tour posms )

 3. Jūrmala, 14.08. Trešdiena, plkst 8:00 ( Latvian Junior Open 3.diena )

 4. Viesturi, 07.09. Sestdiena, plkst. 10:00 ( Fināls )


Sacensību formāts un noteikumi

 Sacensības norisinās saskaņā ar Karaliskā un Sentendrjūsas Golfa kluba apstiprinātiem golfa noteikumiem, laukuma vietējiem noteikumiem un tūres noteikumiem. 

Tūres sacensības notiek 4 grupās, kopējā meiteņu uz zēnu konkurencē, sitienu spēlē ( Stroke ) un Stroke  Neto:

 1. Grupa U10 ( minimālais vecums 7 gadi ) ( 9 bedres ) formāts -  Stroke;

 2. Grupa U14 ( 18 bedres ) formāts -  Stroke;

 3. Grupa U18+ ( maksimālais vecums 21 gads ) ( 18 bedres ) formāts -  Stroke;

 4. Grupa U14 & U18+  ( 18 bedres ) formāts -  Stroke netto; tiek piemērots spēlētāja maksimālais HCP 18 un slope indekss.

Izsitienu vietas* pa vecumiem un grupām:

* Gadījumos, kad laukumā nav nolikumā paredzēto izsitiena vietu, U18+ meitenes spēlē no sarkanajām izsitienu vietām, bet U14 puiši un U18+ puiši spēlē no dzeltenajām.

 

 1.  Kediji ir atļauti tikai U10 dalībnieku grupās. Kediji nedrīkst būt golfa profesionāļi. Pārējās grupās kediji nav atļauti.

 2. Spēles tempa paātrināšanai spēlētāji, pārsniedzot 10 sitienu skaitu bedrītē, rezultātu ieskaitē attiecīgajā bedrītē ieraksta 10 sitienus.

 3.   Bumbiņu marķēšana obligāta.

 4.   Skatītāji. Laukumā, ārpus fērveju un grīnu robežām, drīkst atrasties skatītāji. Skatītāju kontaktēšanās ar spēlētājiem ir aizliegta. Pārkāpuma gadījumā 1. reizē spēlētājs saņem brīdinājumu, 2. reizē tiek piešķirti divi soda sitieni, bet 3. reizē spēlētāju diskvalificē. Soda sitieni var tikt pieskaitīti arī bez brīdinājuma, ja tiesnesis konstatē tiešu skatītāja palīdzību spēlētājam.

 5.  Visi izspēlētie posmi tiek iekļauti LJGT sezonas kopvērtējuma ieskaitē, saņemot vietām atbilstošus punktus (skat. sadaļu “Tūres kopvērtējums”).

 6. Tūres posms tiek uzskatīts par notikušu, ja tajā piedalījušies ne mazāk kā 8 spēlētāji, bet ārzemju posmos (Pērnava) ne mazāk kā 6 spēlētāji.

Apbalvošana

Katrā grupā tiek apbalvoti trīs labākie spēlētāji.

Vienāda rezultāta gadījumā Stroke ieskaitē vietu sadalījums tiek noteikts pēc principa labākais Stroke rezultāts pēdējās 9,6,3,1 bedrītēs.

Ja spēlētāji dala vietas Stroke neto ieskaitē, augstāku vietu ieņem spēlētājs ar zemāku HCP.

 

Pieteikšanās un izloze


Tūres posmi notiek Latvijas un Igaunijas golfa laukumos un kalendārs atrodams oficiālajā tūres vēstnesī www.juniortour.lv un LGF mājas lapā.

Spēlētājiem uz posmu jāpiesakās sistēmā Golfbox ne vēlāk kā divas dienas pirms attiecīgā posma plkst. 18:00. Pēc plkst. 18:30 tiek veikta izloze, kas nosaka spēlētāju flaitus un starta laikus, kurus attiecīgi iespējams apskatīt sistēmā Golfbox.

Spēlētājiem nav tiesību patvaļīgi mainīt savas starta vietas.

Spēlētājam ir iespēja pieteikties pēc pieteikšanās termiņa beigām, par to rakstot WhatsApp ziņu tūres ģenerālsekretāram (Emīls Auziņš +37122061022), tikai gadījumā, ja kādā no flaitiem ir brīva vieta. Šāda pieteikšanās nevar notikt vēlāk kā 2 stundas pirms posma sākuma.  

Par neierašanos uz savu startu spēlētajam ir pienākums iepriekš brīdināt atbildīgo personu (Emīls Auziņš +37122061022) telefoniski vai ar WhatsApp starpniecību.

Tūres kopvērtējums

Tūres kopvērtējumā tiek skaitīti punkti par katrā posmā izcīnīto vietu (saskaņā ar zemāk pievienoto tabulu).

Pavisam kopvērtējumā tiek ieskaitīti attiecīgā spēlētāja 6 labākie turnīri. Sezonas kopvērtējuma ieskaitei kvalificējas spēlētāji, kas izspēlējuši vismaz 6 posmus un vismaz 1 no tiem ārpus Rīgas (Reinis, Valmiera, Pērnava).

Ja 1.-3. vieta sezonas kopvērtējumā tiek dalīta ar vienādu punktu skaitu, tad augstāku vietu ieņem spēlētājs ar labāko rezultātu fināla posmā.

Sezonas kopvērtējumā Stroke netto grupā pirmā vieta tiek apbalvota ar ceļojošo Junior RTM kausu.

 

Punktu sadalījuma tabula:

izsitieniweb.png
punktu tabula.png

 

Rezultātu uzskaite

Spēlētāji paši ir atbildīgi par pareizu rezultātu ievadi Golfbox.dk sistēmā (izņemot U10 grupas spēlētājus). Linku datu ievadei spēlētājs saņem e-pastā pirms katra posma.

 

Turnīra laikā par oficiālo spēles rezultātu tiek ņemts Golfbox (ievada spēlētāji, sekojot e-pastā izsūtītajam linkam). Salīdzināšanai U14 un U18+ grupu spēlētāji vada rezultātu GameBook aplikācijā, kur spēlētāji reālajā laikā redz turnīra situāciju, bet U10 aizpilda rezultātu kartiņas.

Pēc spēles spēlētāji paši atbild par rezultātu atbilstību. Rezultāta kļūdu vai nesakritību gadījumā, spēlētājs saņem diskvalifikāciju.

Noteikumi var tikt mainīti bez iepriekšēja brīdinājuma, tos publicējot oficiālajā tūres mājas lapā.

Dalības maksa

Pateicoties tūres atbalstītāju labvēlībai un laukumu pretimnākšanai, tūres posmu dalības maksa (Green fee) Latvijas golfa laukumos ir bezmaksas.

bottom of page